Vzduchotechnika

Vzduchotechnika slúži na vetranie priestorov, kde je nutné z rôznych dôvodov použiť nútené vetranie. 

Obvykle ide o priestory, kde nie je možné vetranie, alebo je prirodzené vetranie nedostatočné z prirodzených zdrojov. Tiež tu je neekonomický dôvod prirodzeného vetrania. V súčasnej dobe prístroje vzduchotechniky dokážu vytvárať zdravé prostredie a komfortné podmienky v priestoroch, kde boli pred tým až nebezpečné podmienky. Vzduchotechnika môže spríjemniť  a ozdraviť aj bývanie, kde bola pred tým nevhodná klíma.

Správne inštalovaná a prevádzkovaná vzduchotechnika napomáha riešiť viacero nedostatkov a problémov, ako sú únava, plesne, šetrí zdravie pracovníkov a často je riešením pre alergikov.

Vo vzduchotechnike sa ponúkajú riešenia od vetrania jednoduchých sociálnych priestorov, ako sú domácnosti, cez odsávanie pachov z kuchýň, až po vetranie väčších budov, ako sú administratívne priestory, voľno-časové priestory – kino, nákupné centrá.

Vzduchotechnika je tiež nevyhnutná pri odsávaní škodlivých pachov napr. na zváracích pracoviskách, vo výrobných závodoch, v laboratóriách. Z ekonomického hľadiska je v mnohých prípadoch vzduchotechnika jediným riešením. Vetrať prirodzene a zároveň vykurovať budovu nie je efektívny spôsob a môže to byť finančne náročné. Vzduchotechnika vám zabezpečí prísun čerstvého vzduchu a zabráni úniku tepla. V chladných mesiacoch to garantuje zdravšie prostredie a so správnou vlhkosťou s nižšími nákladmi. 

Vetranie je dôležité pre zaistenie prívodu potrebného množstva čerstvého vzduchu pre osoby v budovách a zároveň odčerpáva nepríjemné pachy a vodné pary, aby v interiéri nedochádzalo k vzniku plesní a iných škodlivých látok.

Medzi výhody núteného vetrania patrí:
• možnosť úplnej hermetizácie okien, zníženie hluku z ulice, zníženie infiltrácie prachu a možnosť chladenia a vykurovania vrátane rekuperácie, z energetického hľadiska predstavuje najefektívnejšiu formu prívodu čerstvého vzduchu do interiéru.
• zaručenú funkčnosť systému aj pri nepriaznivých tlakových podmienkach (letná inverzia).

Naša spoločnost ponúka kompletné riešenie v rámci vzduchotechniky. Od zabezpečenia projektovej dokumentácie, inžinieringu, až po samotnú realizáciu, záručný a pozáručný servis.

 

Ponúkame komplexné služby v oblasti vetrania pre:

 • Administratívne budovy
 • Nákupné centrá
 • Obytné domy
 • Priemyselné objekty
 • Reštaurácie
 • Zdravotnícke zariadenia

 

Naša spoločnosť vám zabezpečí

 1. Poradenstvo a zameranie vzduchotechniky vo vašich priestoroch.  Radi vás zadarmo navštívime a na mieste posúdime vaše priestory a potreby. Spoločne prerokujeme vaše očakávania (k čomu sú priestory využívané, ako často bude vzduchotechnika v prevádzke, požiadavky na dizajn, atď), odporučíme vám optimálne umiestnenie vnútornej a vonkajšej jednotky a predbežne navrhneme najvhodnejšie zariadenie.
 2. Spracovanie technickej a cenovej ponuky.  Na základe vašich požiadaviek a zamerania vám pripravíme podrobnú ponuku na montáž vzduchotechniky. Súčasťou ponuky je technická špecifikácia ponúkaného zariadení vrátane cenového rozpočtu. 
 3. Objednanie a dohodnutie termínu montáže.  Ak budete s našou ponukou spokojní dohodneme si s vami dátum montáže. Pri montáži sme pripravení vyjsť vám maximálne v ústrety. 
 4. Doprava a montáž klimatizácie. V dohodnutom termíne vám vzduchotechniku dopravíme a zahájime montáž. Náš technický pracovník Vám vysvetlí fungovanie a ovládanie vzduchotechniky a zodpovie vaše otázky. Pri montáži sa bude snažiť čo najmenej narušiť vaše pohodlie, ale je nutné počítať so zvýšeným hlukom predovšetkým pri prerážanie otvorov pre rozvody.   
 5. Záručný a pozáručný servis. Pre dlhoročný spoľahlivý a ekonomický chod vzduchotechniky je nutné pravidelne vykonávať údržbu. Po inštalácii vám ponúkneme servisnú zmluvu. V pravidelných a vopred dohodnutých intervaloch sa budeme starať o vaše zariadenie.

 

Projekčné služby v oblasti vzduchotechniky, klimatizácie a elektro

Okrem samotnej dodávky a realizácie vzduchotechniky ponúkame aj poradenskú činnosť a komplexné projekčné spracovanie riešení vzduchotechniky, chladenia, teplovzdušného vykurovania a ďalších vrátane projektu elektroinštalácii a MaR, určených pre široké spektrum objektov ako:

 • domácností (byty a rodinné domy) vrátanie projektov pre vetranie s rekuperáciou
 • kancelárske a firemné priestory
 • kaviarne a reštaurácie, kuchyne
 • výrobné priestory
 • špeciálne aplikácie na železnici, v armáde alebo jadrovej energetike

 

Pod kvalitu našich riešení a projektov sa podpisuje Tím našich projektantov s dlhoročnými skúsenosťami.

 

NA STIAHNUTIE:

Katalóg Atrea 2017

 

Naši dodávatelia:

Naši klienti

Naši klienti